Strona główna / KRS: 0000037904 z dopiskiem: Jakubowski Oliwier 31704

Oliwier Jakubowski


Oliwier urodził się 23 grudnia 2016 r. w 30 tygodniu ciąży. Dostał 7, 7, i 8 pkt w skali Apgar. Poród przebiegł bez najmniejszych komplikacji, jako wcześniak miał problemy z oddychaniem i potrzebował wsparcia oddechowego, ale w szybkim czasie przeszedł na oddech własny. W 23 dobie życia Oliwier zaraził się bakterią szpitalną gram- ujemną Citobacter Koserin, która spowodowała zapalenie opon mózgowych, zapalenie mózgu oraz wodogłowie. Po ponad dwóch miesiącach walki o życie Oliwiera rodzice usłyszeli, że lekarze są bezradni i chłopiec w niedługim czasie odejdzie. Bakteria spowodowała problemy ze wzrokiem, problemy ze słuchem, brak mowy, brak możliwości samodzielnego poruszania się, obniżone napięcie mięśni w rączkach i tułowiu, zaś wzmożone w nóżkach oraz napady padaczki lekoopornej.

Oliwier jest po 5-ciu operacjach wymiany zastawki komorowo - otrzewnej, po połączeniu endoskopowym komór w mózgu oraz po operacji na przepuklinę pachwinową.

Nadzieją na lepsze jutro jest podanie komórek macierzystych, które może nastąpić już w marcu. Niestety koszta przekraczają możliwości finansowe rodziców.

Strona Oliwierka: >>KLIK<<