Strona główna / Szkolenia / Bilans; podatkowe zamknięcie 2021 roku u podatników podatku dochodowego od osób prawnych - forma zdalna

Bilans; podatkowe zamknięcie 2021 roku u podatników podatku dochodowego od osób prawnych - forma zdalna

Bilans – podatkowe zamknięcie 2021 roku u podatników podatku dochodowego od osób prawnych - forma zdalna
________________________________________
Dla kogo jest to szkolenie?
    Szkolenie dedykowane jest  dla kadry kierowniczej i pracowników finansowo - księgowych jednostek gospodarczych uczestniczących w sporządzaniu sprawozdań finansowych.
________________________________________
Kiedy odbędzie się szkolenie?
Szkolenie odbędzie się : 1 lutego 2022 r.
________________________________________
Jaka jest forma szkolenia?
Szkolenie odbędzie się w formie zdalnej.
________________________________________
Ile trwa szkolenie?
Szkolenie trwa łącznie 6 godzin lekcyjnych
________________________________________
Czego nauczysz się podczas szkolenia?
•   Definiuje i nadzoruje   zamknięcie ksiąg podatkowych w 2021 roku w przypadku spółek komandytowych i niektórych spółek jawnych mających siedzibę lub zarząd na terytorium RP: zasady opodatkowania, obowiązki podatnika, zwolnienie u komandytariusza części przychodów uzyskanych z udziału w spółce - warunki stosowania zwolnienia, kontynuacja wartości początkowej środków trwałych i metody amortyzacji, odliczanie strat itp.
•   Obsługuje  zamknięcie roku podatkowego przy stosowaniu estońskiego CIT : ustawowe warunki stosowania ryczałtu, przedmiot i podstawa opodatkowania, odroczenie momentu powstania obowiązku podatkowego, stawki podatku, warunki obniżenia stawek, domiar zobowiązania podatkowego, obowiązki informacyjne, terminy płatności ryczałtu.
•    Analizuje  zmiany w estońskim CIT od 2022 roku.
•    Weryfikuje możliwości stosowania stawki  9% w 2021 roku
•    Zamyka rok podatkowy 2021 w zakresie analizy zmniejszenia podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym ( u wierzyciela) i zwiększania podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym ( u dłużnika) o zaliczaną do kosztów uzyskania przychodów wartość wierzytelności, która nie została uregulowana w ustawowo określonym terminie („ulga na złe długi”).
•    Monitoruje zamkniecie roku podatkowego 2021 w zakresie zastosowania zasad odliczania od dochodu darowizn przekazanych na przeciwdziałanie COVID-19
•    Kontroluje zamknięcie roku podatkowego 2021 w zakresie transakcji z podmiotami powiązanymi
•    Nadzoruje  zamknięcie roku 2021 roku z punktu widzenia analizy wyniku podatkowego w zakresie objęcia od 2022 roku podmiotu podatkiem przychodowym.
________________________________________
Kto poprowadzi szkolenie?
Małgorzata Rzeszutek
Wiedza i doświadczenie to ponad 11-letnia praktyka w spółkach audytorskich, praca dydaktyczna w szkołach wyższych oraz przeprowadzanie nadzorów i audytów podatkowych w spółkach podlegających badaniu sprawozdań finansowych. Autorka publikacji w zakresie podatku dochodowego i VAT. Na rynku szkoleniowym specjalizuje się w szczególności: w podatku VAT dla jednostek samorządu terytorialnego oraz w podatkach dochodowych, dokumentacji cen transferowych. W latach ubiegłych uczestnicząca w licznych projektach centralizacji w gminach i powiatach, polegających na szkoleniach i tworzeniu procedur centralizacyjnych oraz obecnie w procesach audytu po centralizacji.
    

________________________________________
Program szkolenia:
1.    Zamknięcie ksiąg podatkowych w 2021 roku w przypadku spółek komandytowych i niektórych spółek jawnych mających siedzibę lub zarząd na terytorium RP: zasady opodatkowania, obowiązki podatnika, zwolnienie u komandytariusza części przychodów uzyskanych z udziału w spółce - warunki stosowania zwolnienia, kontynuacja wartości początkowej środków trwałych i metody amortyzacji, odliczanie strat itp.
2.    Zamknięcie roku podatkowego przy stosowaniu estońskiego CIT : ustawowe warunki stosowania ryczałtu, przedmiot i podstawa opodatkowania, odroczenie momentu powstania obowiązku podatkowego, stawki podatku, warunki obniżenia stawek, domiar zobowiązania podatkowego, obowiązki informacyjne, terminy płatności ryczałtu. Analiza zmian w estońskim CIT od 2022 roku.
3.    Weryfikacja możliwości stosowania stawki 9% w 2021 roku - podwyższenie limitu przychodów, przepisy przejściowe.
4.    Zamknięcie roku podatkowego 2021 w zakresie analizy zmniejszenia podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym ( u wierzyciela) i zwiększania podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym ( u dłużnika) o zaliczaną do kosztów uzyskania przychodów wartość wierzytelności, która nie została uregulowana w ustawowo określonym terminie („ulga na złe długi”).
5.    Zamknięcie roku podatkowego 2021 w zakresie zastosowania zasad odliczania od dochodu darowizn przekazanych na przeciwdziałanie COVID-19, zasady zaliczania wydatków do kup, wyłączenie darowizn z przychodów itp.,
6.    Zamknięcie roku podatkowego 2021 w zakresie transakcji z podmiotami powiązanymi - analiza składanych informacji i oświadczeń w zakresie cen transferowych, rozszerzenie katalogu osób mogących podpisać oświadczenie o sporządzeniu dokumentacji lokalnej.
7.    Zamknięcie roku 2021 roku z punktu widzenia analizy wyniku podatkowego w zakresie objęcia od 2022 roku podmiotu podatkiem przychodowym. Czy są możliwości poprawy wyniku podatkowego aby uniknąć podatku?
________________________________________
Jakie materiały otrzymam?
Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe w postaci prezentacji.
________________________________________
Jak zapisać się na szkolenie?
Telefonicznie 607 033 240, mail: jolanta.cadera@biurex.pl, Na szkolenie zapisać się można także za pomocą Bazy Usług Rozwojowych. Wkrótce pojawią się aktualne odnośniki do usług.
Instrukcja: >>KLIK<<
Rejestracja w bazie pozwala na złożenie wniosku o dofinansowanie kosztów szkolenia.
________________________________________
Więcej informacji:
W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat szkolenia i rejestracji w BUR prosimy o kontakt ze specjalistą ds. szkoleń Jolantą Caderą.
e-mail: jolanta.cadera@biurex.pl
tel. 607 033 240